سوانح هوایی

سقوط یک فروند هواپیمای سبک سسنا ۲۰۶ در یک مرکز تجاری

سقوط یک فروند هواپیمای سبک سسنا ۲۰۶ در یک مرکز تجاری

برخورد هواپیمای ۴۰۰-۷۴۷ با خودروی کشنده

 هواپیمای ۴۰۰-۷۴۷ متعلق به شرکت Air Atlanta Icelandic در هنگام جابجایی با خودروی کشنده برخورد و از ناحیه موتور به شدت آسیب دید.

ماه عسل مرد عرب نیمه کاره ماند/ مفقود شدن هواپیمای تازه داماد در آسمان مازندران

ماه عسل زوج عربستانی با مفقود شدن هواپیمای تازه داماد در آسمان مازندران نیمه کاره ماند.

چرخ هواپیما دلیل فرود اضطراری در مهرآباد اعلام شد

Iran Aseman Airlines - Boeing 727-228

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه های کشور با اشاره به فرود اضطراری پرواز تهران – ایروان شرکت هواپیمایی آسمان در فرودگاه مهرآباد تهران، گفت: خوشبختانه این پرواز بدون کوچکترین آسیبی در فرودگاه مهرآباد به زمین نشست.

ترکیدگی چرخ، هواپیمایی را در شیراز زمین گیر کرد

Aircraft wheel burst

ترکیدگی چرخ عقب یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۰ در فرودگاه بین المللی شهید آیت الله دستغیب شیراز که قصد پرواز به مقصد تهران را داشت، باعث زمین گیر شدن این هواپیما شد.

عدم تعادل بار هواپیما با دمای هوا

Iran 140 crash-2-1

رئیس تیم بررسی سانحه ایران ۱۴۰ با بیان اینکه سرعت عمل تیم بررسی سانحه ایران ۱۴۰ در بازخوانی جعبه‌‌های سیاه بی‌نظیر بود، در مورد ارتباط دما و وزن هواپیما گفت: دمای هوا در روز حادثه ۳۸ درجه سانتی‌گراد بود که هواپیما نباید در این دما آن میزان بار داشته باشد.

منطقی:اظهار نظرهای مطرح شده در خصوص سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰ مستدل نیست

DR Manteghi-1-1

دبیرستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی گفت: اظهارات و بحث های مطرح شده در خصوص سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰ مستدل نیست.

طی ۱۰۰ سال ۲۰۰۰ ایرانی در سوانح هوایی جان باختند

معاون وزیر راه میانگین عمر هواپیماهای کشور را بالای ۲۰ سال عنوان و اعلام کرد:طی ۱۰۰ سال ۲۰۰۰ ایرانی در سوانح هوایی جان باختند.

پاسخ به برخی سؤالات مطرح شده در مورد هواپیمای آنتونف ۱۴۰

کارگروه هواپیمایی ستاد هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری طی گزارشی به برخی سؤالات و شایعات پیرامون سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰ پاسخ داده است.

دلیل اصلی سقوط پروازها و بدنام ترین هواپیما

نقص فنی هواپیما به عنوان اصلی‌ترین دلیل سقوط‌ ها در جهان ثبت شده و شرکت‌های سازنده هواپیما نیز در این زمینه تجربه‌های گوناگونی از خود به جای گذاشته‌اند که هواپیماهای روس از بدنام‌ترین هواپیماها هستند و در مقابل ایرباس‌های ۴۳۰ و ۸۳۰ از ایمن‌ترین هواپیماها به شمار می‌روند.

هواپیمای مسافربری مالزی چگونه در ۱۲ ثانیه نابود شد؟

با سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی مالزی به نام MH17 که حامل ۲۹۵ مسافر بود، مشخصات فناورانه پرتابگر موشک BUK که غربی‌ها مدعی‌اند مخالفان دولت اوکراین با استفاده از آن هواپیمای مالزی را منهدم کرده‌اند، منتشر شد.

نکات طلایی برای نجات از سوانح سقوط هواپیما

هر سانتیمتر شل بودن کمربند، نیروی G را که هنگام سقوط به فرد وارد می‌آورد ۳ برابر می‌کند، بنابراین با توجه به جا به جایی سالانه ۲.۵ میلیارد مسافر خطوط هواپیمایی در جهان، باید نکات طلایی جهت نجات از سوانح سقوط هواپیما را آموخت.