موشکی

نا سا در پی ساخت موشک های غول پیکر برای سفر به دورترین نقاط فضا تا۲۰۱۷

سازمان فضایی آمریکا (ناسا) در عرض چند هفته بررسی طراحی ساخت بزرگترین موشک پرتاب کننده فضاپیما را تایید می کند. این تلاش های گسترده برای ساخت موشک های غول پیکر و سفر به دست نیافتنی ترین نقاط فضا انجام می شود.

پاکستان موشک جدید با قابلیت حمل کلاهک هسته ای آزمایش کرد

Pakistan Shahin 1A Missile

ارتش پاکستان امروز -دوشنبه- موشک بالستیک جدید خود موسوم به ‘شاهین ۱-A’ از سری موشک های ‘حتف’ (حتف ۴) با قابلیت حمل کلاهک هسته ای و برد متوسط (۹۰۰ کیلومتر) را با موفقیت آزمایش کرد.

"سامانه آرو" و ۵ سال تلاش ناکام اسرائیل برای مقابله با بالستیک‌های ایرانی

هفته گذشته رژیم صهیونیستی برای چندمین بار سامانه دفاع موشکی و بالستیک‌زن آرو۲ را تست کرد اما تست این سامانه با شکست مواجه شد. ۵ سال از تست‌‌های این سامانه‌ می‌گذرد و هر بار تست‌های آرو۲ با شکست مواجه شده‌اند.

تامکت‌های ایرانی مجهز به موشک سجیل شدند

تجهیز جنگنده‌های اف۱۴ ایرانی به موشک‌های هوا به هوای سجیل، حلقه موشک‌های قابل نصب روی این جنگنده‌ها را کامل کرده البته تجهیز این جنگنده‌ها به موشک‌های فکور ۹۰ این حلقه را در آینده کامل‌تر خواهد کرد.

چین موشک بالستیک با قابلیت هدف‌گیری آمریکا تولید کرد

رسانه‌های چینی از تولید نوع جدیدی از موشک‌های بالستیک با برد ۱۲ هزار کیلومتر و قابلیت دسترسی به آمریکا خبر دادند.

حراج سریع ترین موشک جهان

نوعی حراج نادر به علاقه‌مندان حوزه فضا امکان در اختیارداشتن سریع‌ترین موشک جهان را می‌دهد.

سفرهای فضایی ارزان تر آینده با موتور جدید موشک

یک دانشمند انگلیسی موتور جدیدی ابداع کرده که ممکن است بتواند سفرهای فضایی آینده را ارزان‌تر کند.

موشک هرمز؛ شکارچی بالستیک ناوهای غول پیکر

روز گذشته موشک‌های بالستیک ضدناو هرمز ۱ و ۲ برای نخستین بار رونمایی شد. این موشک‌ها، نمونه پیشرفته‌تر موشک‌های بالستیک خلیج‌فارس هستند.

اعزام انسان به مریخ نیازمند عظیم ترین موشک در تاریخ فضانوردی

سازمان فضایی آمریکا ناسا جزییات برنامه جدید خود را برای اعزام انسان به یک سیارک درمیانه راه مریخ تا سال ۲۰۲۵ و سیاره مریخ تا سال ۲۰۳۰ اعلام کرد.

آغاز آزمایش صوتی قدرتمندترین موشک تاریخ

ناسا آزمایشات صوتی خود را بر روی موشکی که آن را قدرتمندترین موشک تاریخ لقب داده، در مقیاس کوچک آغاز کرد.

پرتاب موفق اولین موشک برودتی فضایی هند

هند پس از بارها شکست، موفق شد اولین موشک فضایی خود را با استفاده از فناوری داخلی با موفقیت پرتاب کند. این پرتاب موفقیت‌آمیز گامی رو به جلو در برنامه فضایی هند بود.

موشک های ایران از مافوق صوت ها تا اروپاپیما

در شرایطی که قدرت نظامی بازدارنده ایران و توان مقابله کشور با هر گونه تهدید نظامی این روزها محور بحث های روز در مجلس شورای اسلامی و رسانه ها است بررسی تکنولوژی موشک‌های ایران نشان می دهد که برد این موشک ها به دورترین نقاط اروپا و بیش از ۷۰ درصد آسیا می رسد واین توان دفاعی باعث نا امیدی دشمنان در حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای و در نهایت باعث افزایش قدرت چانه‌زنی مذاکره کنندگان هسته‌ای را دردفاع از حقوق هسته‌ای ایران در ژنو شده است.