هوانوردی عمومی

مقررات صدور گواهینامه گروه پروازی

مقررات صدور گواهینامه های گروه پروازی شامل خلبان – مهندس پرواز

عواملی که باعث آزردگی خدمه پروازی می شوند

عواملی که باعث آزردگی خدمه پروازی می شوند.

خطرناک‌ترین هواپیماها کدامند؟

در حالی حجم قابل توجهی از ناوگان هوایی جهان را تولید شرکت‌های بوئینگ و ایرباس تشکیل می‌دهد که بررسی‌های آماری نشان می‌دهد برخی مدل‌های تولیدی این شرکت‌ها در صدر خطرناک‌ترین هواپیماهای جهان قرار دارند.

کمبود هواپیما عامل بیکاری خلبان

مدیرکل دفتر گواهینامه‌ها، امتحانات و امور پزشکی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بیش از ۹۰ درصد خلبانان شرکت‌های هواپیمایی داخلی ایرانی هستند و آمار کمک‌ خلبانان غیرایرانی نیز به صفر رسیده است.

هزینه اجاره یک ساعت هواپیما چند است ؟

هزینه اجاره یک هواپیمای شخصی برای هر ساعت حدود ۳۵۰ هزار تومان برآورد می شود.

هدستی برای از بین بردن احساس تهوع در طول پرواز

تیمی از مهندسان انگلیسی، هدست واقعیت مجازیFlow VR را طراحی کرده‌اند که با نمایش تصویری مجازی از افق به مسافران کمک می‌کند بر پرواززدگی هنگام پرواز غلبه کنند.

ثبت جدیدترین رکورد جهانی برای دوربردترین پرواز با تخته شناور

یک مخترع کانادایی به نام کاتالین الکساندرو دورو موفق گردید جدیدترین رکورد جهانی را با پرواز بوسیله تخته شناور (Hoverboard) ساخت خود، ثبت نماید.

هواپیمای بومی فوق سبک دو نفره در دشتستان بوشهر ساخته و رونمایی شد

هواپیمای بومی فوق سبک با ظرفیت دو نفر در استان بوشهر توسط بسیجیان دشتستانی ساخته و روز یکشنبه به مناسبت سالروز فتح خرمشهر در آئینی با حضور فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر رونمایی شد.

خاطرات یک خبرنگار علمی از پرواز با هواپیمای فوق مدرن

۱۵ ساعت سفر با یکی از پیشرفته ترین هواپیماهای جهان می تواند یکی از جذاب ترین تجربه های زندگی هر انسانی باشد.بوئینگ ۷۸۷ از جمله هواپیماهای مدرنی است که دنیایی از فناوری های جدید در دل خود جای داده است.

نگاهی به لیست گران ترین هواپیماهای اختصاصی سران جهان

Saran aircrafts-2

سران و رهبران جهان برای جابجایی و مسافرت های داخلی و خارجی از هواپیماهای اختصاصی استفاده می کنند.

فعالیت ۳۳ شرکت هواپیمایی خارجی در ایران

World airlines

براساس اعلام سازمان هواپیمایی تمایل شرکت‌های هوایی خارجی برای حضور در ایران در حال افزایش است، به‌طوری که در حال حاضر ۳۳ شرکت هواپیمایی خارجی  در ایران فعالند و مجموع جابه جایی مسافران هوایی توسط شرکت‌های خارجی در ایران در سال ۹۲ بالغ بر ۳ میلیون نفر بود.

هواپیماهای سبک و فوق سبک بومی سازی می شود

Noshahr Airshow 85-17-1

براساس امضای تفاهم نامه بین ستاد توسعه فناوری هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و اتحادیه صنایع هوافضا، هواپیماهای سبک و فوق سبک در داخل کشور بومی سازی می شود.